Fot. Magdalena Winkiel Photography

NKCh od wielu lat organizuje pokazy chemiczne, mające na celu zarówno promowanie Wydziału Chemii UAM, jak i popularyzowanie chemii. Wszystkie nasze doświadczenia zostały skrupulatnie opisane i dopracowane. Ciągle staramy się udoskonalać prezentowane doświadczenia oraz wprowadzać nowe, aby nasze pokazy stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla widza. Każdy pokaz jest dostosowywany do okoliczności i wieku oglądających osób, dzięki czemu staje się on bardzo widowiskowym przedstawieniem.

Pokazy doświadczeń chemicznych są organizowane w ramach różnego typu imprez dydaktyczno-informacyjnych, jak również Drzwi Otwartych na Wydziale Chemii UAM. Wśród cyklicznych imprez, na których prezentujemy nasze pokazy należy wymienić Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, Dzień Kandydata UAM, Noc Naukowców czy też Targi Edukacyjne. W poprzednim roku poszerzyliśmy tę listę o IV Piknik z Wyobraźnią – wydarzenie organizowane na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Uczestniczymy w wielu wydarzeniach także na terenie całej Wielkopolski takich jak chociażby Kopernikalia czy Moc Naukowców w Zalasewie. Nasze Koło wykonuje także pokazy na specjalne zamówienie dla uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych. Czas trwania danego pokazu jest uzależniony od wieku uczestników i indywidualnych sugestii wychowawców.

Zainteresowanych organizacją pokazów chemicznych wspólnie z naszym Kołem prosimy o kontakt mailowy kolchem@amu.edu.pl

Zobacz efekt współpracy NKCh UAM z Panem Belfrem – nauczycielem z Internetów prezentujący w dużym skróciem jeden z naszych pokazów chemicznych: [link]

Zobacz, jak wyglądają relacje z naszych ostatnich pokazów: [link]