Sympozjum w Jeziorach jest cyklicznie organizowaną konferencją przez NKCh w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach. Konferencja ta ma miejsce niespełna 20 km od Poznania na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Pierwsze tego typu Sympozjum odbyło się w marcu 2006 roku. Od tamtej pory regularnie spotykamy się w Jeziorach dwa razu w roku, wiosną i jesienią, aby wygłosić swoje prezentacje i spędzić miło czas. Nasze Sympozjum celowo jest organizowane przed innymi ważnymi konferencjami, np. Ogólnopolską Szkołą Chemii, abyśmy mogli przećwiczyć prezentowanie się przed publicznością i mieć czas na ewentualne poprawki swoich pracy.

Głównym celem Sympozjum w Jeziorach jest właśnie oswojenie się z wygłaszaniem ustnych wystąpień, podczas konferencji uczymy się bowiem jak przygotować „dobrą” i wartościową prezentację. Spotkania te odbywają się w niezwykle przyjaznej atmosferze, publiczność jest mniej liczna niż na konferencjach ogólnopolskich, co zdecydowanie ułatwia początkującym członkom koła wygłoszenie swej pierwszej prelekcji. Na Sympozjum zapraszamy również gościnnie kilku przedstawicieli kadry akademickiej oraz członków innych kół naukowych. Oprócz korzyści stricte intelektualnych równie istotny jest aspekt integracyjny naszego Sympozjum. Podczas konferencji mamy bowiem okazję do wspólnego przygotowywania posiłków, organizowania ogniska, wieczornej zabawy przy muzyce oraz sprzątania po niej 😉

 

Niepowtarzalną atmosferę naszych spotkań w Jeziorach dodatkowo podkręca samo miejsce, w którym się one odbywają. Stacja Ekologiczna UAM położona w środku lasu nad malowniczym Jeziorem Góreckim sprzyja długim spacerom i odpoczynkowi od zgiełku miasta. Po zrelaksowaniu się, wyciszeniu i zacieśnieniu więzi, kołowicze zawsze wracają do Poznania z podwójną dawką energii i chęciami do wytężonej pracy.