XLIV Ogólnopolska Szkoła Chemii

W dniach 30.04 – 4.05 br. odbyła się XLIV Ogólnopolska Szkoła Chemii. Dzięki poparciu większości Rady Głównej ASSChem organizacja tej Szkoły Chemii przypadła w udziale właśnie nam.

Pragniemy w tym miejscu serdecznie pogratulować nagrodzonym członkom naszego Koła:
mgrowi Marcinowi Konopce, który dzięki swej prezentacji z badań własnych pt. „Dynamiczna indukcja chiralności w pochodnych trifenylometanu” otrzymał II miejsce w tej kategorii,
Katarzynie Wolskiej – za prezentację popularnonaukową pt. „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” – czyli o łamaniu praw fizyki”, która przyniosła jej I miejsce,
Malwinie Gabryel, która zajęła I miejsce w kategorii poster popularnonaukowy za poster pt. „Denga – choroba diabła”.

Konferencję uświetniły wykłady gości:
– Opiekuna Naukowego Koła Chemików, dra hab. Mariusza Pietrowskiego pt. „Druga młodość azotku węgla”,
– Dziekana Wydziału Chemii, prof. dra hab. Henryka Koroniaka pt. „Chemia zwiazków fluoroorganicznych. Dlaczego to takie pasjonujące?”,
prof. dra Erharda Kemnitza z Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie pt. „Nanoscaled metal fluorides: synthesis, mechanism, applications”,
prof. dra hab. Bogdana Marcińca pt. „Kataliza metalonieorganiczna – nowa strategia syntezy związków metaloorganicznych, polimerów i (nano)materiałów”.

[masterslider id=”18″]

Ogólnopolska Szkoła Chemii (OSChem) to konferencja naukowa organizowana przez ASSChem, czyli Akademickie Stowarzyszenie Studentów Chemii. ASSChem jest nieformalną organizacją założoną jesienią 1994 roku celem integracji studentów z poszczególnych kół chemicznych, jak również wymiany doświadczeń naukowych. Wysoki poziom Szkoły spotkał się z aprobatą środowiska naukowego uczelni, dlatego też postanowiono kontynuować spotkania. W ten sposób Ogólnopolska Szkoła Chemii na stałe wpisała się w kalendarz naukowych spotkań i jest organizowana do dziś.