Warsztaty chemiczne w Laboratorium Wyobraźni (PPNT)

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku i przerwa świąteczna, w sklepach pojawiły się pierwsze bożonarodzeniowe dekoracje, tymczasem my nie ustajemy w działaniach – w weekend współorganizowaliśmy wraz z Laboratorium Wyobraźni w Poznański Parku Naukowo-Technologicznym wydarzenie pt. „Oświeceni przez chemię”. Wydarzenie odbyło się w związku z obchodami 150. rocznicy urodzin polskiej podwójnej noblistki, Marii Skłodowskiej-Curie.

W ramach wydarzenia w dniach 4. i 5. listopada br. mieliśmy przyjemność poprowadzić warsztaty chemiczne dot. gry świateł w chemii (fluorescencja substancji chemicznych). Poprowadziliśmy także grę rodziną „Śladami Marii Skłodowskiej-Curie” – quiz z nagrodami. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli zwiedzić ekspozycję „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, podczas której zagłębiali się w zagadnienia dot. fizyki.

Na zdjęciu jeden z kołowiczów, którzy wolny czas w weekend wykorzystywali na rozpowszechnianie nauki wśród dorosłych i młodzieży, Filip Perlitius z naszymi świecącymi żarówkami 🙂