1. Interdyscyplinarny Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego

W dniach 17-19. listopada br. w Warszawie przedstawiciele NKCh UAM w składzie: Aleksandra Skoczeń, Kamil Frąckowiak i Anna Spyszkiewicz wzięli udział w 1. Interdyscyplinarnym Kongresie Akademickim Ruchu Naukowego „IKONA”. Było to pierwsze ogólnokrajowe spotkanie liderów kół naukowych, autorów najciekawszych projektów, opiekunów naukowych i przedstawicieli uczelni.

Wykłady, prelekcje i warsztaty odbywały się w reprezentacyjnych budynkach przy stołecznym Trakcie Królewskim: m.in. w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie i pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (należących do Uniwersytetu Warszawskiego), pałacu Czapskich (należącym do Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), Zamku Królewskim (w tym najważniejszej Sali Wielkiej, zwanej również Balową).

Była to okazja nie tylko na nawiązanie ponaduczelnianych kontaktów, umożliwiających podjęcie współpracy na rzecz realizacji projektów interdyscyplinarnych, ale także próba klarownego przedstawienia i podjęcia dyskusji nt. zmian prawa, które już niedługo wpłyną na sytuację doktorantów i start kariery naukowej.

Cała trójka wróciła z Warszawy z nowymi chęciami do pracy, zasobem wiedzy o szykujących się zmianach w szkolnictwie wyższym oraz wieloma wspomnieniami. Do zobaczenia za rok na IKONIE 🙂