Zimowy Zjazd Sekcji Studenckiej PTChem w Bydgoszczy

Po długiej nieobecności przedstawicielstwa NKCh UAM na zjazdach organizowanych przez Sekcję Studencką PTChem i PTChem, w dniach 8-9 grudnia br. nastąpił nasz wielki powrót!

Trzy członkinie Koła: Natalia Jurga, Aleksandra Skoczeń i Anna Wychowaniec wyruszyły z Poznania do niedalekiej Bydgoszczy, by zaprezentować wybrane tematy na sesjach posterowych Zjazdu Zimowego Sekcji Studenckiej PTChem. W tym roku wyjątkowo trwał on aż 2 dni! Anna zaprezentowała temat popularnonaukowy, Aleksandra temat badań własnych, jakie wykonuje w Zakładzie Chemii Metaloorganicznej (germasilseskwioksany), zaś Natalia tematykę badań własnych, które wykonuje w Zakładzie Ziem Rzadkich, gdzie zajmuje się syntezą i badaniem luminoforów.

To nie koniec niespodzianek – Natalia Jurga, której był to pierwszy występ na konferencji, wróciła do Poznania z nagrodą za najlepsze wystąpienie z badań własnych. Oprócz pamiątkowego dyplomu, multum nagród (w tym książek z chemii fizycznej <3), otrzymała także nagrodę pieniężną w wysokości 150 €! #zazdrość #bogactwo #zahajsPTChembaluj

W trakcie konferencji dziewczyny wysłuchały wykładów dot. różnych obszarów chemii, opowieści kolejnych prezesów SS PTChem – był to zjazd jubileuszowy, a także prezentacji kilku firm z branży chemicznej.

Do zobaczenia na kolejnym Zjeździe! Tymczasem możemy polecić Bydgoszcz na długie zimowe wieczory, oświetlenie przedświąteczne  i grane na ulicach kolędy idealnie wprowadzały w klimat bożonarodzeniowy 🙂

[masterslider id=”23″]