XXI OS NKCh UAM w Jeziorach

W dniach  23-25 marca br. odbyła się już XXI edycja Ogólnopolskiego Sympozjum NKCh UAM w Jeziorach 🙂

Sympozjum zostało uświetnione wykładami:
prof. dr hab. Hieronima Maciejewskiego pt. „Funkcjonalizowane silikony – synteza i kierunku zastosowań” (Wydział Chemii UAM)
dr Jana Paczesnego pt. „Bacteriophages, bacteria and nanomaterials mixed together” (Instytut Chemii Fizycznej PAN; Członek Honorowy NKCh UAM)
dr hab. Tomasza Pospiesznego pt. „Zapomniany geniusz. Lise Meitner – pierwsza dama fizyki jądrowej” (Wydział Chemii UAM)
dr hab. Michała Zielińskiego pt. „Kompozyty – współczesne materiały konstrukcyjne” (Wydział Chemii UAM)

Podczas konferencji wysłuchaliśmy prezentacji popularnonaukowych i prezentacji z badań własnych prelegentów z kilku ośrodków akademickich. Nagrodzeni zostali:
– I miejsce: Aleksandra Skoczeń z prezentacją pt. „Badanie katalizatorów zawierających niesymetryczne NHC w reakcjach metatezy olefin”
– II miejsce: Adrian Walkowiak z prezentacją pt. „Kataliza w blasku światła”
– III miejsce: Katarzyna Wolska z prezentacją pt. „Światło, które leczy, czyli terapia fotodynamiczna”
– wyróżnienie dla doktoranta: Joanna Stachowska z prezentacją pt. „Carbon dots based nanocomposites for biomedical applications”

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział, wygłoszone prezentacje i wspólnie spędzony czas 🙂 Do zobaczenia na kolejnym sympozjum!